Çubuk Salatalık0 Turşusu (En Küçük Boy) - (5 lt)

Yeni Çubuk Salatalık0 Turşusu (En Küçük Boy) - (5 lt)

Çubuk Turşu Yöresi

Dünyaca ünlü İç anadolu bölgesinde bulunan başkent Ankara'nın yeşil, verimli toprakları ve temiz doğal havası ve suyuyla yapılan Çubuk Turşuları için doğru yerdesiniz. İstediğniz ürünü sepete atarak güvenle alış veriş yapabilirsiniz.

Çubuk Salatalık0 turşusu en küçük boy 7 den 77 ye tüm herkesin sevdiği bir lezzet. En önemli özelliği sert ve kıtır kıtır olmasıdır.

Çubuk Salatalık0 turşusu mini parmak boyutlarında ama lezzet eşsiz

Çubuk salatalık turşusu 0-1-2-3 numaralar boyutları anlamına gelir. Çubuk Salatalık 0 (Sıfır) numara ortalama 1-2 cm kalınlığında, yaklaşık 4 ile 8 cm boy aralığında turşu boyutudur. Çubuk'ta yapılan ve kendine has lezzetine herkesi hayran bırakan salatalık turşusu Çubuk Turşusu olarak ünlenmiştir. Ankara, Yöresel ürünler denince Türkiye'nin en meşhur ve doğal ürünleri bir arada olduğu ilçedir. Çubuk turşusu özellikle Ankara bölgesine ait olan çubuk salatası ile yapılan bir turşu çeşididir. Her mevsim turşuluk malzeme temin etmek mümkün değildir. Peki, bu iştah açan kıtır kıtır turşuları nasıl yiyeceksiniz. Tabi ki Ankara'nın Çubuk ilçesinde tamamen doğal turşu imalatı yapan ve Türkiye'nin her yerinden turşu siparişi alan firmamız ile irtibata geçerek bu lezzeti sizde tadabilirsiniz. Dikkat edin, bu çıtır lezzet bağımlı yapabilir.

Tüm zahmetlerimizin sonucunda sizlere güzel bir turşu ikram etmek bizi mutlu ediyor

Çubuk’un doğal mineralli kaynak suyu ve temiz yeşil doğasıyla bütünleşen turşu bu iki özelliği ile gönüllere taht kuruyor. Çubuk turşusunu yapmak için bilmek gereken birçok önemli nokta vardır. En önemli noktalarından biri ise eşsiz aromasını veren malzemeleridir. Bu turşuyu diğerlerinden farklı yapan malzemeleri sarımsak, dereotu ve defne yaprağının bir arada kullanılmasıdır. İçine katılan sevgi ve birde yılların tecrübesi eklenince değme turşunun tadına. Zaten tüketiciler bunu tasdikleyip onaylamış dünyaca sevilen bir lezzet olmuş. Çubuk turşusu yapılırken doğal kaynak suyu ve sirke kullanımı ve ölçüsü de son derece önemlidir. Çubuk turşusunun başka yerde yapılamamasının nedenlerinden biri de Çubuk bölgesinin sularının bol mineralli olmasıdır. Çubuk turşusu için meyve ve sebze de önemi var. İlçede yetişmiş olması münasebetiyle turşuya daha da lezzet katar. Çubuk Turşusunun faydaları saymakla bitmez. Doğal olan her ürün sağlığa faydalıdır. Tüketilmesi son derece önemlidir. 

En önemli özelliğimiz diğerlerinden farklı lezzette olmamızdır

Çubuk turşusu en önemli özelliklerinden biriside salatalığın kendi bahçemizde üretilmesidir. Turşu olacak salatalığın özellikle Çubuk'ta yetişen salatalık olması lazım. İşçilerimiz eker, büyütür, toplar sonra turşusunu yaparız. Bir de bunların numarası oluyor, bunun açıklaması şu şekilde boyutları, salatalıkları eleyen makinelerimiz var, 0, 1, 2 diye büyüklüklerine göre elekten geçiriyoruz.  Çubuk’ta kornişon salatalık turşusu kurulmaz. Kornişon salatalığı tırtıklı olur. Bizimkisi düz biraz daha büyük oluyor, 6-7 santim diyebiliriz.  Çubuk’ta turşular ailecek yapılır. Herkes kurulumu bilir. Yani herkes birbirine el verir. Lezzet tat aynı güzellikte olur.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz. Çubuk Turşusu tamamen doğal ürünlerden ve katkısız yapılmaktadır. Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Çubuk Turşusu için tavsiye edilen kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde ürünü tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz. İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder.

Turşunun suyu azalınca beyazlanma olabilir bu gayet doğal üzerindeki tabakayı alıp tüketmeye devam edin

Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir. Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Dünyaca sevilen bu eşsiz lezzeti, onaylatıp tasdik ettirdik

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defne yaprağı, dereotu ve tane karabiber. “Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile  cubuk.org dan online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet şifa olsun. Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Çubuk turşusunun güvenilir alışveriş merkezi. http://cubuk.org

Hızlı kargo ile

Bir bakmışsın kapında

172-Adet Satıldı
  • 449,00TL
  • Vergiler Hariç: 449,00TL

Etiketler: Çubuk salatalık0, saltalık körpe turşu, küçük salatalık turşusu, körpe salatalık turşusu, meşhur çubuk turşusu