Beyaz Lahana Turşusu (5 lt)

Yeni Beyaz Lahana Turşusu (5 lt)

Çubuk Turşu Yöresi

Dünyaca ünlü İç anadolu bölgesinde bulunan başkent Ankara'nın yeşil, verimli toprakları ve temiz doğal havası ve suyuyla yapılan Çubuk Turşuları için doğru yerdesiniz. İstediğniz ürünü sepete atarak güvenle alış veriş yapabilirsiniz.

Beyaz Lahana Çubuk Turşusu her derde deva, doğal olarak hazırlanan turşular zaten başlı başına bir şifa kaynağıdır. Lahana bunların arasındadır.

Beyaz Lahana Çubuk Turşusu çıtır tadı lezzeti ile damaklara leziz his bırakır

Lahana turşusu satın alırken görüntüsüne aldanmayın. Önemli olan tadı ve yapılış şeklidir. Doğal ürün seçin. unutmayın Çubuk turşularının en büyük özelliği katkısız ve doğal olmasıdır. Zaten bununla ilgilide resmi olarak patent almış. Çubuk turşuları yapılış şekli ile kendisini dünyaca hem resmi hemde güzel lezzeti olarak ispatlayan bir turşudur. Öncelikle lahananın sert ve taze olması gereklidir. Büyük dilimler şeklinde kesilip ayrılan lahananın dış tarafındaki bozuk yapraklar temizlenir.  Aralarına dilimlenmiş havuç, salçalık biber ve sarımsak konularak sirke ve su ilave edilir.  Lahana Turşusu Toplam 19 Kg. Miktar İçin: 11 kg Lahana - 7,7 kg salamura dolgu suyu - 0,3 kg aroma ürünleri (sarımsak, acı biber, dereotu, defne yaprağı) Lahana turşusunun içine atılanlar: Sebze ya da meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, biberiye, defne yaprağı, dereotu, limon tuzu, Türkiye de yetişen sarımsak, tane karabiber

Bu güzel beyaz gelinliğin faydaları saymakla bitmiyor

Güçlü bir antioksidan özelliğe sahip lahana turşusu kış hastalıklarından kansere birçok faydası olan beyaz lahana serbest radikallere karşı güçlü bir savaşçıdır. Karaciğer yağlanması ve obeziteye karşı da fayda sağlayan beyaz lahana, zayıflama diyetlerine tok tutucu ve toksinleri arındırıcı özelliği ile destek oluyor. Bağırsak, mide ve akciğer kanserlerine karşı vücudu toksinlerden arındırarak koruyor. Son yıllarda yapılan çalışmalar prostat kanserine karşı koruyuculuğunu ortaya koyuyor. Uzmanlar haftada iki gün beyaz lahana tüketilmesi gerektiğini belirtiyor. C vitamini deposu beyaz lahana Çubuk turşusu; Bağışıklığı güçlendiriyor, hazmı kolaylaştırıyor, bağırsak sağlığını koruyor, zayıflamaya yardımcı oluyor, göz sağlığını güçlendiriyor, akne oluşumunu engelliyor, kemikleri güçlendiriyor, kalbi koruyor, kan basıncını düzenliyor, toksinlerden arındırıyor.

ÇUBUK TURŞUSU SAKLAMA KOŞULLARI KULLANMA TALİMATI

Çubuk Ev Turşusu doğru saklama koşulları, sağlıklı tüketim ve kullanma talimatı için içeriği dikkatli okuyunuz. Çubuk Turşusu tamamen doğal ürünlerden ve katkısız yapılmaktadır. Çubuk Turşusunu karanlık, serin bir yerde muhafaza ediniz. Şayet yoksa buzdolabına koyabilirsiniz. Sıcak, güneşli ortama koymayınız. Çubuk Turşusu için tavsiye edilen kapağını açtıktan sonra 1-2 ay içinde ürünü tüketiniz. Tüketeceğiniz kadar küçük kavanozlara alabilir ya da küçük ebatlarda alabilirsiniz. İçerisindeki turşu suyunu içebilirsiniz. İçerisine koruyucu katkı maddesi kullanılmayan doğal gıdalar, canlı probiyotik mikroorganizma sayesinde fermente olmaya devam eder.

Turşunun suyu azalınca beyazlanma olabilir bu gayet doğal üzerindeki tabakayı alıp tüketmeye devam edin

Turşu, açılıp kapanması sırasında hava alır, dolayısıyla turşu ve suyu üzerinde renk değişimi (beyazlanma, barlanma,) meydana gelebilir. Üzerinde oluşan tabakayı alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Ürünümüz doğal olduğundan mümkün mertebe hava ile az temas etmesi gerekir. Tüketilen turşunun suyu azalacaktır. Turşumuzun kapağını açtıktan sonra tekrar ağzını sıkı bir şekilde kapatınız. Suyu azalınca, kapağına kadar üzerinde hava boşluğu kalmayacak şekilde yiyebileceğiniz ölçüde tuzlu su ilave edebilirsiniz. Turşu, uzun süre susuz kalırsa rengini, tadını ve özelliğini yitirir. Bozulmuş turşu; yumuşamış, rengi mat, tadı mayhoş olur. Sert ve çıtır olmaz.

Dünyaca sevilen bu eşsiz lezzeti, onaylatıp tasdik ettirdik

Çubuk Turşusu, 2008 yılında 555 sayılı Coğrafi İşaretlerin Korunması Hakkındaki Kanun Hükmünde Kararname’nin 12. maddesi gereğince, tescil edilerek patent ve coğrafi işaret belgesi almıştır. Gıda kodeksine uygundur. Tarım ve Orman Bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimiz brüt, net, kg ve litre olarak satılır. Yukarıdaki koşullara uyduğunuz takdirde güvenle ve afiyetle tüketebilirsiniz. İçindekiler: Sebze & meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, Türkiye de yetişen sarımsak, biberiye, defne yaprağı, dereotu ve tane karabiber. “Çubuk Turşusu ve yöresel ürünleri için gönül rahatlığı ile  cubuk.org dan online güvenli alışveriş yapabilirsiniz.” Bize güveniniz ve bu güzel lezzeti tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Afiyet şifa olsun. Sağlıcakla kalın…

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Çubuk turşusunun güvenilir alışveriş merkezi. http://cubuk.org

Hızlı kargo ile

Bir bakmışsın kapında

78-Adet Satıldı
  • 289,00TL
  • Vergiler Hariç: 289,00TL

Etiketler: Beyaz Lahana Turşusu, kelem turşusu, lahana yaprağı, beyaz turşu, yaprak turşusu