Dağ Ahlat Turşusu

Dağ Ahlat Turşusu

Çubuk Turşu Yöresi

Dünyaca ünlü İç anadolu bölgesinde bulunan başkent Ankara'nın yeşil, verimli toprakları ve temiz doğal havası ve suyuyla yapılan Çubuk Turşuları için doğru yerdesiniz. İstediğniz ürünü sepete atarak güvenle alış veriş yapabilirsiniz.

Dağ ahlat turşusu Anadolu'nun şirin ilçesi Çubuk’un yüksek dağ ve tepelerinde ki köylerinde yetişen bu meyvenin çok leziz de turşusu olur.

Dağ ahlat turşusu aş eren ve farklı lezzet arayanlara özel kuruluyor

Dağlarda hiç bir katkı maddesi kullanılmadan doğal olarak  bu bitki kendiliğinden yetişir. Daha çok kayalık yerlerdeki çalılıklar içinde dağ ve ormanlarda yetişen ilk olarak yeşil olan olgunlaşınca kahverengi renk alan ahlat, kış mevsiminde vatandaşların rağbet ettiği meyveler arasında yer alıyor. Kurutması, hoşafı yanı sıra tadı da çok lezzetlidir.

Dağ ahlat turşusu kendiliğinden yetişen meyveler doğal büyür ve aynı şekilde doğal olarak kurulur

Ahlat, hafif tatlı lezzetli bir meyvedir. Ahlat meyvesini doğa da hiçbir ilaç katılmadan tamamen doğal ortamlarda organik olarak yetişiyor. Yaban Armudu olarak ta bilinen ahlat kökü kendiliğinden yetişir ancak daha sonra ahlat ağacı aşılanır ve meyveleri olgunlaştığı zaman yenir.Normalde ilaç değildir. Reçete ile de yazılmaz. Fakat araştırılsa belki ilaç diye bile yazılabilir. İçeriğinde şeker ve meyve asitleri bulunur. Yaban armudunun pek çok faydası bulunur. İshal keser. Bu süreçte yaban armudu yenilir. Zehirli hayvan sokmalarında da filizleri dövülüp konur. Yaprakları ve filizleri dövülüp sokulan yere bağlanır. Kalbi kuvvetlendirmek için, meyvesi yenmeye devam edilir. Armut gibi böbrekleri çalıştırır. Yan etkileri ise sadece kabızlık yapar, aç karnına yenmesi iyi değildir. Araştırılırsa bir çokta faydası olacağı bilinmektedir.

Dağ ahlat turşusu  ile size kışın alternatif bir meyve turşusu sunuyoruz

Ahlat meyvesi kökü kendiliğinden meydana gelir. Sonbaharda olgunlaşan meyvesi 3-4 cm çapında ve oldukça buruk lezzettedir. Anadolu da dağ armudu, çördük gibi yöresel isimlerle de bilinir. Yemişi olgunlaşınca yenir. Meyvesi ishali kesmekte etkilidir. İçerisindeki sert çekirdekleri ile de sadece sapı kalacak şekilde yenebilir.

Dağ ahlat turşusu size özel kışın yaz havası vermek adına kurulur

Dağ ahlat turşusunun içindekileri: Sebze ya da meyve, kaya tuzu, üzüm sirkesi, doğal kaynak suyu, biberiye, defne yaprağı, dereotu, limon tuzu, Türkiye de yetişen sarımsak, tane karabiber. Ahlat turşusu, Tarım bakanlığından onaylı pet şişelerde satışa sunulan, ürünlerimizde hiç bir katkı maddesi yoktur. Ürünlerimiz tamamen sağlıklı ve doğaldır. Fabrikasyon olmayıp, her ailenin kendi bahçesinden üretip evinde kurduğu Çubuk Turşularını gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.  Turşularımız doğaldır, açtıktan sonra sunumuz bitince ağzını tekrar sıkı kapatın serin bir yerde yada buzdolabında muhafaza ediniz. Doğal ürünlerin salgı üretmesinden kaynaklanan (barlanma+sünme+beyazlama) gibi özelliklerin olması tamamen doğaldır. Üzerindeki oluşan maddeyi alarak tüketmeye devam edebilirsiniz. Kargonuz elinize ulaştığında ürünün kalitesi, tadı ve hizmetimiz hakkında değerli yorumunuzu 5 yıldız üzerinden oyunuz ile  sitemize yazmanızı rica ederiz.  Sitemizden Çubuk Turşusunun online alış verişinizi güvenle yapabilirsiniz. Hayırlı güzel günler, afiyet olsun. “YORUM YAP ÇUBUK TURŞUSU YADA TURŞU SUYU KAZAN”

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Çubuk turşusunun güvenilir alışveriş merkezi. http://cubuk.org

Hızlı kargo ile

Bir bakmışsın kapında

3-Adet Satıldı
  • 199,00TL
  • Vergiler Hariç: 199,00TL

Etiketler: Ahlat Turşusu, Ahlat, dağ armudu, dağ ahladı